Najnowszy numer Gospodyni już od dziś w sprzedaży:) Możesz zamówić go na  www.edukram.pl
Konkurs dla aktywnych grup kobiet Powrót do listy

Piętnaście tysięcy złotych – tyle wynosi pula nagród w konkursie organizowanym przez „Modną Gospodynię” i „Tygodnik Poradnik Rolniczy”.

Akcja skierowana jest do wszystkich grup, które działają na terenie wsi i bliska im jest integracja
społeczna. Konkursem nasze wydawnictwo chce czcić przypadające w przyszłym roku 150-lecie Kół Włościanek, które były prekursorkami współczesnych kobiecych organizacji działających na wsi.

Co zrobić, by wziąć udział w konkursie? Wystarczy zapoznać się z regulaminem opublikowanym na stronie internetowej: http://modna.pdy.pl/wielki-konkurs-dla-aktywnych-grup-kobiet-0. Jeśli go akceptujecie, wypełnijcie kwestionariusz zgłoszeniowy, który jest dostępny pod adresem: http://modna.pdy.pl/wielki-konkurs-dla-aktywnych-grup-kobiet-0.

W kwestionariuszu jest miejsce na opisanie Waszej historii. Nie znaczy to jednak, że organizacje, które powołano do życia kilka lat temu, nie mają szans na wygraną. Równorzędnym kryterium przy ocenie jest działanie, np. współpraca z samorządem oraz innymi instytucjami, typu szkoła, OSP czy rada sołecka. Kapituła weźmie też pod lupę kroniki i przyzna punkty za ich prowadzenie. Do redakcji należy przesłać zdjęcia: oprawy, pierwszego, ostatniego oraz najciekawszego Waszym zdaniem opisanego w niej wydarzenia. Do konkursu grupy zgłaszają się samodzielnie lub mogą to zrobić organizacje i instytucje, z którymi na co dzień współpracują, np. szkoły, urząd gminy, parafia lub OSP. Pierwsza nagroda w konkursie to 7 tys. złotych, druga – 5 tys. złotych, a trzecia – 3 tys. złotych.

 slo